חיידקים בנבטי ירקות

חיידקים בנבטי ירקות  \  אהוד קלפון

חיידקים הם יצורים מיקרוסקופים חד תאיים, המתקיימים במושבות או כתאים בודדים. הם נמצאים בכל מקום על פני כדור הארץ, במים, באוויר, באדמה, במעיינות מים חמים וגופרית, במים מלוחים ומתוקים, וגם בגוף האדם. בחודשים מאי ויוני 2011 , חלו למעלה מאלפיים בני אדם בתשע מדינות במערב אירופה, בעיקר בגרמניה, כתוצאה מאכילת נבטי ירקות מזוהמים, ומתוכם מתו 22 עד כה. מדענים שהצליחו לבודד את החיידק קבעו, שזו אינה מוטציה של חיידק  אי. קולי ( E. coli), אלא זן חדש לא מוכר ואלים, שנוצר כתוצאה מחיבור בין שני זנים.
גם ארגון הבריאות העולמי - WHO  מוסר, שזן החיידק שהתגלה לאחרונה בגרמניה, מדביק מאוד, והם בודקים את הרצף הגנטי שלו, בהשוואה לחיידק אי קולי רגיל. לאחר מעקב אחר מסלול התפשטות החיידק, החוקרים הגיעו לחווה אורגנית, הנמצאת 100 ק"מ דרומית להמבורג בצפון גרמניה, והפסיקו את שיווק מוצריה. המקור לתפוצת החיידק נמצא בעיקר בנבטי שעועית שמערבבים עם סלט ירקות במסעדות רבות בגרמניה.   

חיידקים אלה, מפרישים רעלנים הגורמים לדלקות מעיים ודרכי השתן, ופוגעים בכליות, בכבד, במערכת הדם ועוד. סימני ההרעלה, הם כאבי בטן, בחילות, הכאות ושלשולים, המלווים לעתים בחום גבוה וחולשה.

חיידקי אי. קולי חיים בדרך כלל בסימביוזה במעי האדם, בלי לגרום נזק, כשהם מקבלים את מזונם במעי, ומספקים אנזימים המפרקים את המזון. חיידקים פתוגנים וקוליפורמים למיניהם, מגיעים לירקות ופירות על ידי השקיה במי ביוב, במי קולחין לא מטוהרים, ומזבל בעלי חיים. החיידקים יכולים לעבור מאדם נגוע שאינו שומר על היגיינה, לאדם אחר במגע יד, או באופן עקיף במגע עם המזון. כדי לצמצם נזקים לגוף, חייבים לרחוץ היטב את הירקות והפירות לפני אכילתם, אם כי החוקרים טוענים שהזיהום הבקטריאלי נמצא גם בתוך הפרי.
יעילות שטיפת ירקות נגועים בחיידקים, המאוחסנים לאורך זמן יורדת, כי החיידקים מתרבים בקליפתם ובתוכם, וקשה להסירם. מכל מקום, הקפדה על רחיצת ידיים בסבון לפני כל מגע עם אוכל, ולאורך כל מעשיו של אדם במשך היום, עשויים לצמצם את הידבקותו בחיידקים, או העברתם לאחרים.  
זיהום המזון יכול להיגרם על ידי החיידקים עצמם, או על ידי רעלנים הנוצרים על ידם. הבעיה היא שחיידקים רבים פיתחו עמידות נגד חומרי חיטוי המשמשים לשטיפת פירות וירקות, ועמידות נגד אנטיביוטיקה.
באדם יש חיידקים טובים הנחוצים לבריאות גופו, מפרקים את מזונותיו, משפרים את חיסונו, וחיים בדו קיום במערכותיו, ומספר החיידקים המועילים, הוא פי עשר ממספר התאים בגוף. על פי חוקרי אוניברסיטת קולוראדו בארה"ב, לכל אדם יש מגוון חיידקים ייחודי לו. הם בודקים האם זו חותמת אישית המתקיימת מלידה, או שאוכלוסיית החיידקים מתפתחת עם השנים. בתוך הפה למשל חיים 600 מיני חיידקים, בידיים 100 מינים, במערכת העיכול 1000 מינים, בעור מינים רבים וכן הלאה. לחוקרים חשוב להכיר את מגוון החיידקים האישי, הקשר האפשרי למחלות, וכמות החיידקים הנמצאת אצל בני אדם שונים.  

לחיידקים יש כוח הסתגלות וכוח עמידה בתנאים קיצוניים, והצליחו לשרוד את תהפוכות כדור הארץ, לאורך שלושה מיליארד שנים. בתא בקטריאלי אין גרעין, יש בו כרומוזום אחד מעגלי עם די.נ.אי , וגם שוטון המאפשר לו לנוע בתוך חומר נוזלי. החיידקים קולטים חומרי מזון מהסביבה שבה הם חיים, המאפשרים להם להפיק אנרגיה, לבנות את חלקי התא ולהתרבות. האדם נעזר רבות בחיידקים בחקלאות, בעשיית מוצרי חלב, בתעשיית יין, בתחמיצים, בפרוק כתמי נפט במים, ביצירת חלבונים והורמונים בהנדסה גנטית, ביצירת תרופות, ובתעשיות ביו-טכנולוגיות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        

Comments