קפה ושוקולד במידה

קפה ושוקולד במידה  \  אהוד קלפון

 

בני אדם רבים בעולם נהנים משתיית קפה ומצריכת שוקולד, המרגיעים אותם, ומאפשרים להם לעמוד בלחצים היומיים. על פי חוקרים רבים, צריכת שוקולד כהה (מריר) בכל יום, לא רק שמורידה את הלחצים, אלא עשויה להפחית את הסיכונים לסתימת עורקי הלב, הפרעות הקצב, סוכרת מבוגרים, פרקינסון, לחץ דם, כולסטרול ועוד. מחקר על כך נעשה על ידי חוקרים בריטיים, והתפרסם בתאריך 31 במאי 2012, בכתב העת  British Medical Journal .
חוקרים אוסטרלים הראו שצריכה יומית של שוקולד כהה המכיל לפחות 60%  קקאו מוצק, עשיר בנוגדי חמצון כגון פלבונואידים ( Flavonoids ), עשויים באופן פוטנציאלי למנוע  70% מאירועים קרדיו וסקולאריים לא קטלניים. שוקולד וקקאו עשירים בוויטמינים A  , C , E  וגם במינראלים סלניום, ברזל, מגנזיום ועוד.

חוקרים מארה"ב הגיעו למסקנה על פי מחקרים, שקקאו עשוי להפחית את הסכנה משבץ מוחי ומהתקף לב, ולמנוע כרישי דם בעורקים הכליליים בלב. הוא עשוי להפחית את פעילות קרישת הדם של לוחיות הדם, כך שלא מגיעים קרישי דם ללב או למוח. החוקרים טוענים ששתיית כוס אחת של שוקו, מביאה להפחתה בקרישת דם למשך שש שעות. חוקרי בית הספר לרפואה באוניברסיטת  Johns Hopkins, מצאו שהחומר בשוקולד או בקקאו הנקרא אפיקטכין - Epicatechin , מגן על תאי עצב המוח מפני פגיעה. הם גילו ש 22% מאלה שצרכו קקאו נפגעו פחות, בהשוואה לאלה שלא צרכו אותו.  

גם צריכת קפה עשויה להוריד סיכונים להתפתחות המחלות הנ"ל, על פי חוקרים מאוניברסיטת הארוורד בארה"ב , על פי 15 מחקרים שהתפרסמו בכתבי עת מדעיים, ועל פי מחקרים שנעשו בפינלנד ובשבדיה. החומרים הפעילים בקפה המטיבים עם הבריאות, הם נוגד חמצון למיניהם, אך לא קפאין.
גם המינראלים מגנזיום וכרום שבקפה עוזרים לפעולת האינסולין, המאזן את רמת הסוכר בדם. בסוכרת מבוגרים (סוג 2), הגוף מאבד מיכולתו לנצל אינסולין, ואיזון הסוכר בדם. חוקרים מהארוורד גילו ששותי הקפה סובלים בשליש פחות מאסטמה בהשוואה לאחרים. הארצות המייצרות הכי הרבה קפה בעולם, הן ברזיל 25% , קולומביה 13% , חוף השנהב 10%, אינדונזיה 9% , ועוד ארצות. מטעי הקפה נשתלים באזורים חצי מוצלים, ועצי הקפה מוחלפים במחזור של שש שנים.   

מקור הקקאו הוא יער הגשם הטרופי של מרכז אמריקה ודרומה, שם גדלים עצי בר אנדמיים בסביבת האמזונס. צמחי הקקאו היו מאוד נדירים ויקרים והשתמשו בהם בעיקר אנשי בית המלוכה של האינקה והאצטקים, למאכל ולרפוי מחלות. הפורטוגזים והספרדים הביאו זרעי קקאו לאירופה ולמקומות אחרים בעולם לצורכי גידול. היום רוב מטעי הקקאו גדלים בגאנה, שם מכנים אותו ה "זהב השחור". לגידולו, זורעים תחילה את הזרעים במנבטה לחצי שנה, ומעתיקים את השתילים לקרקע יער בצל עצים גבוהים. חצי שנה לאחר הפרית הפרחים, מופיעים פירות שבהם זרעי קקאו חומים. הפרחים והפירות גדלים ישירות על גזע העץ, ולא על הענפים כמקובל בעצים הנשירים. לאחר קטיף הפרי מפצחים אותו, מוציאים את הזרעים ומייבשים, וטוחנים אותם לאבקת קקאו. 

עצי קקאו חייבים לגדול בממוצע גשם בין 1500 לבין 3000  מ"מ לשנה, באדמה עמוקה מלאה רקבובית, במקום מוצל, בטמפרטורה של 32 מעלות צלזיוס ובלחות יחסית בין 80% לבין 100% . הזן המתאים, מבין יתר הזנים, להכנת אבקת קקאו ושוקולד, נקרא  Theobroma cacao . השימוש בקקאו למשקה, היה ידוע הרבה לפני שהכירו את התה ואת הקפה. החוקרים מציינים שעדיין לא גילו בקפה ובשוקולד את כל המרכיבים המפחיתים את סיכוני המחלות, אך תוצאות הצריכה מעודדות.

Comments