רימונים בתשרי

רימונים בתשרי   \   אהוד קלפון

 

הרימון הוא אחד משבעת המינים שהתברכה בהם ארץ ישראל (דברים ח' 8). זהו עץ או שיח גבוה ממשפחת הרימוניים, שפריו מבשיל לקראת תשרי. פרות רבים נשמרים על העץ  עד סוף חג הסוכות. הפרי עטוף בקליפה עבה ובתוכו יש גרגרים (שבתוכם זרעים) הערוכים במגורות המופרדות בקרומים דקים.

אומנם עץ הרימון אינו נותן ריח, אולם יש לו פרי יפה עם כתר על הראש. בשיר השירים הרעיה נמשלת לפרדס רימונים עם פרי מגדים (פרק ד' 13). המרגלים הביאו עמם מארץ כנען רימונים, תאנים וענבים כדי להראות שהארץ טובה ופורייה. "ויבואו עד נחל אשכול ויכרתו משם זמורה ואשכול ענבים וישאוהו במוט בשניים ומן הרימונים ומן התאנים (במדבר י"ג , כ"ג).

הרימון מופיע בהרבה פסיפסים עתיקים בארץ בגלל יופיו הדקורטיבי. בראשית המאה העשרים גידלו בארץ אלף דונם עצי רימון מזנים מקומיים והבריטים הכניסו לארץ את הזן הקליפורני החמצמץ "וונדרפול" והגדילו את שטחי המטעים.

בשנות השבעים עשו בנוה יער, הרבה ניסיונות גידול של זני רימונים שאספו בכל חלקי הארץ. היום מגדלים 6000 דונם של זנים מתוקים וזנים חמוצים (מהנגב עד לגליל) שמהם יש יבול של 9000 טון. הזן המרשים ביותר שיש בהרבה גינות ובמטעים הוא "ראש פרד" בעל פרי גדול שגרגריו ענקיים ומתוקים.

יש אנשים המעדיפים פרי חמוץ – מתוק ואחרים מעדיפים לגדל בגינות הנוי שיחי רימונים נמוכים שפרותיהם קטנים ואינם אכילים. מיץ רימונים ידוע בערך התזונתי והבריאותי שלו, יש בו ויטמינים, מינרלים ובפחמימות וגם מקליפת הפרי מכינים תרופות . הוא מכיל 80% מים, 16% סוכר ובמאה גרם יש 60 קלוריות. מיץ רימונים משתמר לאורך זמן רב וגם גרגרי הרימון משתמרים כשהם עטופים בקליפה העבה של הפרי.

עצי רימון נוחים לגידול בגינות, רק שצריך להשקותם לאורך כול הקיץ ולגזום אותם בהיותם בשלכת בסוף חורף. אם מופיעים כנימות עלים בראשית הלבלוב באביב, אין צורך להשתמש בחומרי הדברה כימיים רעילים, אפשר פשוט "לשטוף" את העלים ברסס מים בעזרת צינור ולחזור על זה מספר פעמים. לעתים הפרי נתקף במכת שמש או שהפרי מתבקע , הציפורים מנקרות בקליפת הפרי ואוכלות את גרגריו ובכל זאת נשארים עדיין מספיק רימונים שלמים ויפים למגדל החובב שיש בגינתו כמה עצי רימון.

                                                               

                                                               

 

 


Comments